piektdiena, 2010. gada 22. oktobris

Karuselītis bēbītim

Šis ir tāds ātrais karuselīša pagatavošanas variants - darbs aizņem aptuveni 15 minūtes. Man šāds tapa, kad bija darāmi svarīgi darbi, bet mazulīts negribēja ļaut strādāt. Lai izklaidētu mazo sirsniņu, bija kaut kas ātri jāizdomā... :)Par izejmateriālu izmantoju pašu parastāko gaisa pūķi,kas mājās stāvēja stūrī pussalauzts. Materiāls gan ir sintētiks un ne gluži domāts mazām rociņām, bet 2 - 3 mēnešus mazam rakarim jau tāds pilda apskates objekta lomu un netiek ne aiztikts, ne bāzts mutē. Un krāsas ir skaistas, košas,uzmanību piesaistošas.

Ņēmu pūķa audumu un izgriezu 4 vienādus (aptuveni 20 cm diametrā) apļus, katru citās krāsās, lai interesantāk. Katrā aplītī ietinu kādu priekšmetu ( plastmasas burkas vāciņu, sērkociņu kasti ar graudiem, pudeles korķi, no celofāna maisiņa uztaisītu bumbiņu, kam iekšpusē ietīti graudiņu smagumam).  Svarīgi,lai visu priekšmetu svars ir vienāds. Tad sainīšus aiztinu ciet,virspusē veidojot pušķīti, cieši nosēju, atstājot diega galus garākus.
Arī kociņus ņēmu no pūķa, nogriezu vienādā garumā un sasēju centrā krusteniski kopā.
Tad piesēju klāt sainīšūs un izlīdzināju svaru, lai tie atrodas vienā līmenī.

Vēl tik atliek piestiprināt karuselīti virs gultas. Pie kā? Tas atkarīgs, kur atrodas gultiņa - šeit var būt daudz variantu, jāliek lietā izdoma. :) Es pie gultas kājgala piestiprināju no pūķa pāri palikušo koka līstīti ieslīpi un iesēju taja savu karuseli.Svarīgi, lai karuelītis atrastos nevis tieši virs bērna sejiņas, bet nedaudz uz priekšu, lai sanāk skatīties nedaudz leņķī uz priekšu. Vislabāk, ja karuselītis visu laiku neatrodas virs gultiņas, citādi mazais vēros tikai to un negribēs izzināt pārējo pasauli. Izmantojiet to, kad nepieciešams izklaidēt mazulīti, ja nepieciešams brīvs brīdis, bet pārējā laika lai rotaļu biedrs ir māmiņa vai tētis! :)

6 komentāri:

 1. Esi sveicināta bloglandijā! Lai veicas un ideju nepietrūks nekad, nekad! P.S> Ļoti feins, vienkāršs mobilītis!

  AtbildētDzēst
 2. Uh paldies! :) Priecājos, ka patīk!

  AtbildētDzēst
 3. Sajūta,ka šis ir ļoti ražīgs rudens.Es arī tikko sāku rakstīt blogu,un zinu,ka drīz parādīsies vēl kāds. Jā,auto vienkārši leilisks,drusku apskaužu,jo tamborēt es galīgi nemāku.

  AtbildētDzēst
 4. Sveika! :) Tev taisnība - šoruden tā īpaši gribas parosīties. Un galvenais - atrādīties citiem. :)
  PS: Par tamborēšanu - jāsāk mācīties - tas ir vienkāŗši! :)

  AtbildētDzēst